Tijekom turističke sezone  2023. godine u Općini Starigrad je proveden  projekt  Ribarske feštice  sufinanciran sredstvima Europske unije iz Europskog fonda za pomorstvo i ribarstvo. Nositelj projekta je Turistička zajednica općine Starigrad dok je Općina Starigrad partner u projektu. Projekt je prijavljen na natječaj FLAG-a Tri mora u sklopu Mjere 2.2. Potpora vrednovanju, zaštiti i promociji kulturne-maritimne baštine te tradicije ribarstva i akvakulture. U sklopu projekta održano je 6 manifestacija za lokalno stanovništvo i turiste na kojima su pripremana jela od ribljih proizvoda uz prigodan glazbeni program. Za potrebe održavanja manifestacija nabavljena je i oprema u obliku sklopivih banketnih stolova, drvenih stolova i klupa i sklopivog paviljona te su osigurane komunalne usluge pripreme, održavanja i čišćenja lokacije na kojoj su se održavale manifestacije.

Kroz organizaciju ovakvih manifestacija pozitivno se utječe na povećanje svijesti o značaju lokalnog ribarstva i akvakulture, potiče se na veću konzumaciju ribljih proizvoda te se doprinosi  vrednovanju, zaštiti i promociji kulturne-maritimne baštine te tradicije ribarstva i akvakulture. Kao platforma za jačanje pozicije sektora ribarstva i akvakulture FLAG područja Tri mora korišten je turizam kao glavna gospodarska grana na području Općine Starigrad kroz koji se aktivira i lokalno stanovništvo dok se istovremeno unapređuje turistička ponuda destinacije.

 

Skip to content