Uz potporu Ministarstva turizma na području Općine Starigrad uspostavljen je sustav besplatnog pristupa Internetu – HotSpot Croatia Free. Pristup je moguć u centru Starigrad Paklenice, Selina i Tribnja Kruščice.

Na središnjoj starigradskoj rivi instalirana je i wi-fi interpretacija, specifična oznaka u prostoru koja gostima ukazuje na postojanje wi-fi točke i gdje se mogu fotografirati i dijeliti fotografije na društvenim mrežama.

Projekt HotSpot Croatia pokrenulo je Ministarstvo turizma 2013. godine, s ciljem unapređenja turističke promocije Hrvatske u skladu s najnovijim trendovima, a provode ga zainteresirane jedinice lokalne i regionalne samouprave, najčešće u suradnji sa turističkim zajednicama.